Home General Festes Majors a l’Alt Empordà
0

Festes Majors a l’Alt Empordà

AGULLANA / DE L’11 AL 26 D’AGOST

Dissabte 11 d’agost

  • A les 17 h a la plaça Major: Festa de l’escuma amb ELS ATRAPASOMNIS
  • A les 23.30 h als Jardins de la Societat La Concòrdia: Ball de nit amb THE COVERS BAND

Diumenge 12 d’agost

  • A les 21 h a la plaça Major: Nit de Swing i sopar amb Foodtrucks
  • A les 23 h: Ball amb la PLANA DIXIELAND ORQUESTRA

Dimarts 14 d’agost

  • A les 18.30 h a la plaça Major: Audició de Sardanes amb la COBLA FOMENT DEL MONTGRÍ
  • De les 23 h a les 3.oo h als Jardins de la Societat La Concòrdia: Ball amb l’ORQUESTRA GERUNDA

Dimecres 15 d’agost

  • A les 10.15 h a la Societat la Concòrdia: Portada del Penó
  • A les 11 h a l’Església Santa Maria d’Agullana: Ofici Solemne
  • A les 12 h als Jardins de la Societat La Concòrdia: Tres Sardanes amb la COBLA OSONA
  • A les 17.30 h al Camp Municipal d’Esports: Partit de futbol C.E. AGULLANA / U.E, LA JONQUERA
  • A les 19 h als Jardins de la Societat La Concòrdia: Concert de tarda amb el QUARTET MÈLT

Dissabte 25 d’agost

  • A les 17.30 h a la plaça de l’Estrada: Espectacle “GUIRIBALLA” de la Familia Guirigall
  • De les 23 h fins a les 03 h a la plaça de l’Estrada: Ball de nit amb el grup BANDIDOS

Diumenge 26 d’agost

  • A les 11 h a l’Església de Santa Maria de l’Estrada: Missa Solemne cantada pel COR PARROQUIAL
  • A les 12 h a la plaça Major de l’Estrada: Aperitiu Popular amb lacol.laboració de l’Associació de veïns de l’Estrada
  • A les 19 h a la plaça Major de l’Estrada: Audició de Sardanes amb la COBLA OSONA

CAMALLERA / 17, 18 I 19 D’AGOST

Divendres 17 d’agost

  • A les 21 h: Repic de Campanes de Festa Major
  • A les 21.30 h: Sopar Popular. Cal fer reserva a l’Ajuntament
  • A les 23 h: Cantada d’Havaneres amb ELS PESCADORS DE L’ESCALA. Hi haurà cremat per a tothom!

Dissabte 18 d’agost

  • A les 10 h: Jocs Infantils
  • A les 11 h: Festa de l’Escuma
  • A les 17.30 h: Festa Holi
  • A les 19 h: Baixada de carros (obsequi per a tots els participants)
  • A les 21.30 h: Sopar amb Food Trucks
  • A les 22.30 h: Nit Jove amb THE ANGYS, JULAY’S i DISCOMÒBIL ROCKTAIL

Diumenge 19 d’agost

  • A les 11 h: Missa de Festa Major
  • A les 17 h: Partit de futbol C.F. Camallera / C.F. Sant Miquel de Fluvià
  • A les 18.30 h: Sardanes amb la Cobla Osona ( a la mitja part actuació de la BUFA BASTONERA)
  • A les 20.30 h: Ball amb XANADÚ

CASTELLÓ D’EMPÚRIES / DEL 9 AL 12 D’AGOST

Dijous 9 d’agost

  • A les 19 h a la plaça del Homes: Sardanes amb la cobla ELS ROSSINYOLETS
  • A les 20.15 h al Claustre del convent de Santa Clara (Casa de Cultura) XAVI & RIERA TRIO
  • A les 22 h a la plaça de les Palmeres / envelat del Club Nàutic d’Empuriabrava: 2n Festival Nàutic Jazz amb LA LOCOMOTORA NEGRA (big band)
  • A les 23 h a la Pista Poliesportiva exterior de la Sala Polivalent: Festa amb RÀDIO FLAIXBAC (VA PARIR TOUR 2018)

Divendres 10 d’agost

  • A partir de les 21.30 h a l’Aparcament de l’Ecomuseu-Farinera: Ball amb l’ORQUESTRA LA CHATTA
  • A partir de les 22 h a la Pista Poliesportiva exterior de la Sala Polivalent: Concert Jove amb SUU, PRESIDENT XAI, STROMBERS i GERMÀ NEGRE

Dissabte 11 d’agost

  • A les 22 h per les places i carrers del centre històric: TABALADA amb LA BANDA DELS DELS SENYORS DEL FOC
  • A les 23.30 h a la plaça de les Monges: XII CORREFOC amb ELS SENYORS DEL FOC i altres colles convidades
  • A partir de les 23 h a la Pista Poliesportiva exterior de la Sala Polivalent: Concert Jove amb els grups DOCTOR CALYPSO, LA PEGATINA, BANANNA BEACH i punxadiscos LLAMP

Diumenge 12 d’agost

  • A les 19 h a la plaça Joan Alsina: Animació Infantil amb DAMARIS GELABERT
  • A partir de les 19.30 h a la Pista Poliesportiva exterior de la Sala Polivalent: Concert de tarda/vespre i ball de nit amb L’ORQUESTRA LA PRINCIPAL DE LA BISBAL

DARNIUS / DE L’11 AL 18 D’AGOST

Dissabte 11 d’agost

  • A les 17 h des de el Club Nàutic: Sortida de la Cursa de la Tortuga. Més info aquí
  • A les 20.30 h al Club Nàutic: Sessió de Jazz amb TRAÇ

Diumenge 12 d’agost

  • A les 18 h a la plaça Major: Espectacle Infantil CAN CANTEM
  • A les 22 h: Havaneres amb ELS PESCADORS DE L’ESCALA

Dilluns 13 d’agost

  • A les 11 h a la plaça Major: Cucanyes
  • A les 21 h a l’Escola: Cinema a la Fresca

Dimarts 14 d’agost

  • Duran tot el dia davant de la Piscina Municipal: Tobogan Inflable
  • A le 00 h a la plaça: Música i Festa Major amb HOTEL COCHAMBRE
  • Tot seguit: DJ CHARCUTERIE

Dimecres 15 d’agost

  • A les 18 h a la plaça Major: Audició de Sardanes amb la Cobla CIUTAT DE GIRONA
  • A les 20 h: Concert i Ball amb QTAL

Dissabte 18 d’agost

  • A les 21 h a la Societat: GOT TALENT DARNIUS

EL PORT DE LA SELVA / 4, 5 I 6 D’AGOST 

Dissabte 4 d’agost

  • A les 19.30 h al Passeig del Mar: Pregó a càrrec de Salvador Brotons (compositor i director d’orquestra)
  • A les 19.45 h al Passeig del Mar: Concert de Cobla Groc “Per tu Catalunya”
  • A les 23.30 h al Passeig del Mar: Castells de Focs aeris i aquàtics

Diumenge 5 d’agost

  • A les 12 h Ofici en honor de Ntra. Sra. Verge de les Neus
  • A les 13 h Tres Sardanes a l’arbre
  • A les 16 h Inflables Aquàtics a la Platja del Port de la Selva
  • A les 20 h Cercavila dels Gegants i Xanquers de la Colla Gegantera de El Port de la Selva
  • A les 23.30 h al Passeig de Mar: Concert de SENSE SAL i WASA CORPORATION

Dilluns 6 d’agost

  • Inflables Aquàtics a la Platja de El Port de la Selva
  • A les 20 h Espectacle de circ a la plaça Doctor Oriol amb la CIA VERMUT
  • A les 22.30 h al Passeig del Mar: Concert i Ball de Festa Major amb l’ORQUESTRA LA CHATTA

GARRIGUELLA / 13, 14, 16, 17 18 I 19 D’AGOST

Dilluns 13 d’agost

  • A les 19 h: Inhauguració de la mostra d’art del pintor JORDI GISPERT
  • A les 23 h: Concert de Nit amb LAURENCE HINFRAY a Can Ganyitus

Dimarts 14 d’agost

  • A les 19.30 h: Presentació del llibre LA PASSIÓ NECESSÀRIA
  • Tot seguit: Col.loqui “LA INFLUÈNCIA DEL PAISSATGE EN ELS ARTISTES”

Dijous 16 d’agost

  • A les 18 h: Atraccions Infantils a 1 € al pàrquing de darrera de l’Església
  • A les 18.30 h: Jornada poètica a càrrec de Dolors Bosch, Àngela Clos i Montserrat Guanter a Can Ganyitus
  • A les 21.30 h: Caminada Nocturna amb els TOCAVENTS. Sortida de la plaça de Noves

Divendres 17 d’agost

  • A les 21 h:  Festa del Frankfurt i la Cervesa al cementiri vell. Hi haurà barbacoa
  • A les 22.30 h: RUMBA TRAMUNTANA (música dels 80 i actual) i DJ Garris

Dissabte 18 d’agost

  • A les 11 h: XVI Campionat d’escacs al cementiri vell
  • A les 17 h: Animació Infantil amb JAUME BARRIS a la Sala Polivalent
  • Tot seguit: Cercavila amb els Gegantgs de Llers i de Garriguella i Xocolatada
  • A les 18 h: Sardanes amb LA PRINCIPAL DE L’ESCALA a la plaça de Baix de Garriguella
  • A les 20 h: Concert de LA BETTY ORQUESTRA al cementiri vell
  • A les 23 h: Ball de Festa Major alçmb LA BETTY ORQUESTRA

Diumenge 19 d’agost

  • A les 10 h: Matinal Esportiva al passeig dels arbres amb activitats per a tots. Inflables gratuïts al mati de 10 h a 14 h
  • A les 12.15 h: Ofici Solemne
  • A les 13.30 h: Vermut de Festa Major al passeig dels arbres
  • A les 20 h: Havaneres amb el grup TERRA ENDINS al cementiri vell (Hi haurà cremat per a tothom)

LA SELVA DE MAR / 3 I 4 D’AGOST

Divendres 3 d’agost

  • A les 12 h: Ofici Solemne
  • A les 12.30 h: Sardanes amb la cobla SOL DE BANYULS
  • A les 18 h: Audició de sardanes amb la cobla SOL DE BANYULS
  • A les 23.30 h Concert d’ ITACA BAND
  • A la 01.00 h: DJ VONHEIMER

Dissabte 4 d’agost

  • A les 18.30 h: Espectacle infantil “Els Estudis” (Màgia, pallassos i bombolles)
  • A les 23.30 h: Ball amb CHEPITO Y LOS MÀMBO-CHÁ
  • A la 01.30 h: Música amb el grup SUGAR DROPS
  • A les 03.30 h: DJ VONHEIMER

MAÇANET DE CABRENYS /  D’AGOST

  • Sardanes, jocs, bon ambient i diversió assegurats!

 

PAU/ 14 D’AGOST

Dimarts 14 d’agost

  • A les 21 h: A la plaça Nova nit d’Havaneres amb el grup ELS CANTAIRES DE MONTGRI (Ron Cremat per a Tothom)

ROSES / DEL 10 AL 15 D’AGOST DE 2018

Divendres 10 d’agost de 2018 

  • A les 19 h al recinte firal de l’antic càmping Bahía: Fires i Barraques de Festa Major
  • A les 22 h a la plaça Frederic Rahola: Concert i Ball amb l¡orquestra Montgrins
  • A les 23 h al recinte firal de l’antic càmping Bahía: Concerts de Julay’s i Zoo

Dissabte 11 d’agost de 2018 

  • A les 18 h a la plaça Catalunya: Festa de l’escuma a càrrec dels Farsants
  • A les 19 h al recinte firal de l’antic càmping Bahía: Fires i Barraques de Festa Major
  • A les 22 h a la plaça Catalunya: Sardanes amb la copla la Principal de Banyoles
  • A les 23 h al recinte firal de l’antic càmping Bahía: Concerts de Parrak i Seguridad Social

Diumenge 12 d’agost de 2018 

  • A les 10 h a la platja de la Punta: Sortida de la XXXIII Travessia Local de Natació Trofeu Enric Badosa. Arribada a la platja Nova
  • D’ 11 h a 14 h i de 16 h a 18 h, al carrer Pujada al Puig Rom: Gran tobogan aquàtic i inflable aquàtic infantil
  • A les 19 h, a la plaça de Catalunya: Exhibició de castells (Colla Castellera de Figueres i Vailets de l’Empordà)
  • A les 19 h al recinte firal de l’antic càmping Bahía: Fires i Barraques de Festa Major
  • A les 19.30 h, al port pesquer: Missa Internacional Oikumene
  • A les 21 h, al port pesquer: Havaneres amb el grup Terra Endins
  • A les 22 h, a les barraques (antic càmping Bahía): Festa tribut a la discoteca Picasso, a càrrec dels DJ César Meana i Daniel Gon

Dilluns 13 d’agost de 2018

  • A les 19 h al recinte firal de l’antic càmping Bahía: Fires i Barraques de Festa Major
  • A les 23 h, a les barraques (antic càmping Bahía): Concerts de A Kontra Pelo i Autoput

Dimarts 14 d’agost de 2018

  • A les 18 h, a la bocana de Santa Margarida: Espectacle d’animació infantil “Màgia de prop i màgia itinerant”
  • A les 19 h al recinte firal de l’antic càmping Bahía: Fires i Barraques de Festa Major
  • A les 23 h, a les barraques (antic càmping Bahía): Concerts de Bananna Beach i Muchachito

Dimecres 15 d’agost de 2018

    • A les 8 h, pels carrers de la vila: Matinades de Festa Major a càrrec de la Colla Gegantera de Roses
    • A les 10 h, pels carrers de la vila: Cercavila amb els Gegants de Roses i la companyia de Miquelets de la Ciutadella
    • A les 10 h, a la platja de la Punta: Sortida i arribada de la LXXXII Travessia de Natació del Port de Roses
    • A les 11 h, a l’Església Parroquial: Missa solemne de Festa Major
    • Tot seguit, cercavila amb els Gegants: de Roses i la companyia de Miquelets de la Ciutadella
    • A les 12 h, al Teatre Municipal: Acte de concessió de la Dracma de Plata de Roses
    • A les 18 h, des de la Ciutadella fins a la plaça de Catalunya: XXIV Trobada Gegantera de Roses. Cercavila de colles geganteres i de la companyia de Miquelets i Canoners de la Ciutadella 18 h, desde la Ciudadela hasta la plaza de Catalunya
    • A les 19 h al recinte firal de l’antic càmping Bahía: Fires i Barraques de Festa Major
    • A les 19.30 h, a la plaça de Catalunya: Danses tradicionals a càrrec del Taller de Dansa Bàlldemar i la música de la cobla Quarts de Tres
    • A les 22 h, a la platja Nova: Espectacle de focs artificials
    • A les 22.15 h, al passeig marítim: Ball de fi de festa amb Fugados de Alcatraz
 

SANT LLORENÇ DE LA MUGA / 9, 10, 11, 12, 13 I 14 D’AGOST

Dijous 9 d’agost

  • A les 17 h: Cucanyes per a majors de 18 anys
  • A les 20.30 h: Botifarrada a la Fresca
  • A les 23.30 h: Ball amb el conjunt WASA CORPORATION

Divendres 10 d’agost (Diada de Sant Llorenç)

  • A les 11.30 h: Cercavila amb les autoritats
  •  A les 12 h: Ofici Solemne
  • Tot seguit: Vermut i 3 sardanes a la plaça
  • A les 18.30 h: Audició completa de Sardanes
  • A les 22.30 h: Concert i Ball
  • Tots els actes seran amenitzats per L’ORQUESTRA COSTA BRAVA

Dissabte 11 d’agost

  • A les 18 h: Partit de futbol de Festa Major: F.C. SANT LLORENÇ DE LA MUGA – F.C. LLERS
  • A les 23.30 h Ball amb el grup musical AUTOPUT
  • Tot seguit: Ball amb el grup de versions BANDA NEON

Diumege 12 d’agost ( FESTA DE LA SOCIETAT “LA FRATERNITAT”

  • A les 10 h: Cercavila amb les autoritats
  • A 1/4 d’11 h: Ofici Solemne en honor als Sants Patrons, Sant Cosme i Sant Damià
  • A les 12 h: Vermut per als socis i sòcies i 2 Sardanes a la plaça
  • A les 19 h: Audició completa de Sardanes amb LA COBLA VILA DE LA JONQUERA
  • A les 21.30 h: El café de la Societat presenta JEFFREY en directe a la terrassa dela Societat

Dilluns 13 d’agost (Recuperem Tradicions)

  • De 10 h a 12 h: Baixada pel riu amb Andròmines flotants de construcció artesanal
  • De 12 h a 14 h: Jocs Familiars al riu
  • De 16 h a 18 h: Cucanyes a la plaça
  • A les 18 h: Festa de l’Escuma
  • A les 20 h: Segon torneig de PING-PONG a l’aparcament de Can Pedrosa (Hi haurà servie d’entrepans i bar)

Dimarts 14 d’agost

  • De 18 h a 20 h: Donació de sang

 

MOLLET DE PERALADA / 3, 4, 5 I 6 D’AGOST

Divendres 3 d’agost

  • A les 21.30 h: Nit d’humor amb els monòlegs de MIGUEL ESPEJO (Gelats per a tothom)

Dissabte 4 d’agost

  • A les 16 h: Atraccions Infantils al Carrer Figueres
  • A les 19 h: Festa de l’Escuma al Carrer Figueres
  • A les 20 h: Zumba Kids a la pista del Centre Cívic
  • A les 23.30 h: Ball al Centre Cívil amb el grup QUÈ TAL

Diumenge 5 d’agost

  • A les 12 h: Missa-Ofici amb acompanyament dels CANTAIRES DE LLERS
  • A les 19 h: Jocs d’adults PAINT BALL popular
  • A les 20 h: Fi de Festa amb l’ESBART DANSAIRE DE FIGUERES
  • Tot seguit: Audició de Sardanes amb la COBLA VILA DE LA JONQUERA

Dilluns 6 d’agost

  • A les 21.30 h: CARGOLADA POPULAR al Centre Cívic

VILA-SACRA / 4 I 5 D’AGOST

Dissabte 4 d’agost

  • A les 17 h al pati de les antigues escoles: Festa Infantil amb Inflables i Festa de l’Escuma

Diumenge 5 d’agost

  • A les 11 h dins de l’oferta d’Espais Medievals de l’Empordà: Visita guiadagratuïta a l’Església de Sant Esteve i al Castell Palau de l’Abat
  • A les 12 h a l’Església de Sant Esteve: Ofici Solemne amb acompanyament de la “Coral Veus blanques Vila-sacra”
  • A les 18 h al pati de les antigues escoles: Audició de Sardanes amb la “Cobla Cervianenca”
  • Tot seguit al mateix lloc: Ball de Fi de Festa amb “Xarop de Nit”

VILABERTRAN / Del 10 al 15 d’agost

Divendres 10 d’agost

  • A les 22 h a la plaça Major: Havaneres amb el grup BON RETORN

Dissabte 11 d’agost

  • A les 17 h a la plaça de l’Església: Festa Infantil amb Inflables Aquàtics
  • A les 18 h a la plaça de l’Església: Berenar (pa i xocolata)
  • A les 23 h a la plaça de l’Església: Concert amb SHOW MARIACHIS

Diumenge 12 d’agost

  • A les 18 h a la plaça Major: Ball de tarda amb PA D’ÀNGEL

Dimarts 14 d’agost

  • A les 18.30 h a la plaça Major: Sardanes amb l’ORQUESTRA SELVATANA
  • A les 20 h a la plaça de l’Església: Concert de tarda amb l’ORQUESTRA SELVATANA
  • A les 23.30 h a la plaça de l’Església: Ball de Nit amb l’ORQUESTRA SELVATANA

Dimecres 15 d’agost

  • A les 12 h a l’Església: Ofici Solemne amb la COBLA BAIX EMPORDÀ
  • A les 13 h a la plaça de l’Església: Sardanes amb la COBLA BAIX EMPORDÀ
  • A les 19 h a la plaça Major: Ball de tarda amb el GRUP GENIONS

 

VILAMACOLUM / 3, 4 I 5 D’AGOST

Divendres 3 d’agost

  • A les 23 h: Havaneres amb els Pescadors de L’Escala
  • A la 01.00 h: DJ FANSON MÚSIC

Dissabte 4 d’agost

  • A les 16.30 h: Inflables davant del Café
  • A les 17.30 h: Festa de l’escuma al pati de l’escola
  • A les 18 h: Audició de Sardanes amb LA FLAMA DE FARNES
  • A les 00 h: Concert amb els grups LA SECRETA i MITJA NIT

Diumenge 5 d’agost

  •  A les 18 h: Audició de Sardanes amb ELS ROSSINYOLETS
  • Seguidament: Ball de Fi de Festa amb LA BETTY ORQUESTRA

Tots els actes es faran a la plaça. Hi haurà servei de bar i lloguer de cadires. Tots els actes son gratuïts

(1469)

COMENTARIS

Comentaris

guiaderoses







POTSER T'INTERESSA

Us de cookies

Aquest lloc web fa servir cookies. Si continúa navegant esta donant el seu consentiment per a l'acceptació de les esmentades cookies i l'acceptació de la nostra política de cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies